WordPressi Tercih Sebebi Yapan Nedir ?

WordPress Google Dostu

WordPress’in Seo (Search Engine Optimizasion) Uyumundan, Google dostu oluşundan sanırım çok fazla bahsetmemize gerek yok. Biliyorsunuzki, Google tarafından en hızlı indexlenen sistemlerden birisi olma özelliğini taşıyor wordpress. Tabiki gerekli eklentileri kurmak ve seo ayarlarını da yapmak gerekiyor. Bu makalede uzun uzadıya SEO tekniklerinden bahsetmeyeceğim tabiki ama wordpress’te gerekli ayarlar yapılıp gerektiği kadar backlink alındığında ve size özgün içerikler oluşturulduğunda Diğer sistemlere göre, seo bakımından daha hızlı çözüm alacaksınız mutlaka…

Kullanışlı Yönetim Paneli

Ziyaretçilerinizin içeriklerinize ulaşabilmesi açısından da diğer sistemlere göre daha kullanışlı olan wordpress’in yönetim paneli açısından da daha kullanışlı olması, hem yöneticinin sıkılmadan  içeriklerini paylaşmasına hemde kullanıcının aradığına daha rahat ulaşmasına olanak tanımaktadır.

SEO Dostu Eklentiler

WordPress her zaman eklentileriyle bir bütündür fakat fazlası da zararlı olabiliyor, eklentileriniz ne kadar az ise wordpress sisteminiz o kadar hızlı olabiliyor, şu anda da piyasadaki hazır sistemler içerisinde yine en hızlısı olarak bilinmektedir.

Ücretsiz Yazılım

Yine wordpress açık kaynak kodlu geliştirilebilir yazılımlardan olduğundan ve lisans almak zorunda olmamanızdan dolayı da popülerliğini koruyor sanırım… Son olarak tema, eklenti ve destek sistemlerinin yeterliliğinden, kullanım kolaylığından ve arama motoru dostu olmasından dolayı ben bu sistemi tercihlerim arasında en tepede görüyorum….

Mesaj 1 Comment

  1. Mustafa Arıkan dedi ki:

    WP Kesinlikle, seo açısından 10 nurama, yazılarımızın indexlenme hızı olsun, görsellik olsun, yönetim panelinin sadeliği olsun en iyisi bence.

Leave A Reply