WordPress ( wp ) Admin şifremi unuttum. Ne Yapmalıyım ?

Merhaba arkadaşlar.  Daha önceden benimde başıma gelen ve bir çok arkadaşın sorunu olan wordpress admin şifresini unutma problemimize  gayet basit çözümümüz var. 

Öncelikle admin şifresini şifremi unuttum kısmından istediğimizde sunucunun izin vermediğine dair uyarı alabilirsiniz. Ya da temanızın ayarlarından daha önce mail sunucusu tanımlamadığınız da mailinize şifre talep edemezsiniz. Öncelikle admin şifremizi geri alalım.

  • Plesk Ya da Cpanel ya da hangi paneli kullanıyorsanız oradan “Database” Başlığı altında “PhpMyAdmin” linkine tıklıyorsunuz.
    PLESK PANEL : https://www.sizinsiteadiniz.com:8443 ya da CPANEL İÇİN: www.sizinsiteadiniz.com/cpanel
  • Ya da Bunlarla uğraşmak yerine http://www.sizinsitenizinadi.com/phpmyadmin e tıklıyorsunuz ve phpmyadmin kullanıcı adı şifresini girdikten sonra solda üstte databe ismine tıklıyorsunuz.
  • Solda sıralanan tablolar arasında “wp-users” Tablosuna girin.
  • Burada kendi kullanıcı adınıza tıkladıktan sonra düzenleye tıklayın.
  • ortaya çıkan pencerede, users-pass bölümünde  “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” böyle birşey göreceksiniz. Buraya Kendi şifrenizi md5 e çevirdikten sonraki kodu gireceksiniz ve onayladığınızda şifreniz değişmiş olacak.  şifrenizi 12345 yapmak için “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” tırnak içerisindeki rakamları o kısma yapıştırabilirsiniz. daha sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Mesaj 0 Comments

Leave A Reply