SEO Nedir ? Neden SEO Yapılır ?

SEO

ingilizce açıklamasıyla searc engine optimization, Türkçe açıklamasıyla Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılmaktadır.

SEO nun ortaya çıkış amacı sitelerin google gibi arama motorlarında ön sıralarda çıkma kaygısıdır. Bunu sağlayanda, Genelde arama motoru kullanan tüm kullanıcıların, aradıklarını ilk sayfa da hatta ilk 5 sıradaki sayfalarda bula bilmelerinden ve diğer sayfa veya sıralara bakmamalarından kaynaklanmaktadır.

Daha kısa tanımla Seo; web sitelerinin, hedef kitlesine yönelik aranılan kelimelerde ön sayfalarda, üst sıralarda listelenerek, o kelime ya da kelime öbeğinde yapılan aramalarda mümkün olduğu kadar fazla ziyaretçiye ulaşmayı hedeflemektedir.

Bir web sitesi, web sitesine ait firma ya da kişi ya da seo uzmanınca arama motorunda gelinen konum ve istenilen arama kelimelerinde maksimum ziyaretçinin web sitesine ulaşabilmesidir. Günümüzde her an artan arama motorları kullanımı ve teknolojinin de maaliyetinin azalmasıyla ortaya çıkan neredeyse herkesin evinde en az bir bilgisayar ve internet kullanımıyla, işletmelerin, şahısların, hizmet sektörünün … vb SEO ya olan ihtiyacı da doğru orantılı olarak artmakta ve SEO Uzmanlığı başlı başına bir alan ve meslek haline gelmektedir. Bu bağlamda da web sitelerinin sıralaması ne kadar artarsa, istenilen kelimeden gelen ziyaretinde arttığı görülmektedir.

Mesaj 0 Comments

Leave A Reply