Pagerank Nedir nasıl arttırılır

Pagerank Nedir Nasıl Arttırılır

Merhaba Değerli Webmaster Arkadaşlarım.

Pagerank; Websitelerinin birbirleri arasında gerçekleştirdikleri link ilişkilerinin puanlamaya döküldüğü bir sistemdir. Yani web sitelerinin backlink miktarı ve backlink alınan sitelerin de pagerank değerleriyle orantılıdır. Pagerank google nezdinde kriter değil bir sonuç olarak nitelendirilir. pagerank değeriniz arttığında sitenizin google da yükselmesi gibi bir olay yoktur. tam tersi google da yükseldikçe pagerank değeriniz de artacaktır. Buna bağlı olarak backlink üzerinden bir değerlendirme yaparsak. Google gözünde pagerank değeri olmayan 1000 tane web sitesinden backlink almak yerine 10 tane pagerank değeri ortalama sitelerden backlink almak daha faydalı olacaktır.

Pagerank değeri hangi kriterlere göre hesaplanır

pagerank dış sitenize verilen dış bağlantılar (backlink) ve bunların kendi içerisindeki değerleri ile site içerisindeki link yapınız ve bu link yapısının google nezdindeki değerleriyle hesaplanır.

Ayrıca pagerank değerinizi, özgün ve kaliteli içerikler hazırlayarakta arttırabilirsiniz. Burada google’ın mantığına bakacak olursak; Google web sitelerini aranılan kelimelere göre sıralarken. o web sitelerinin kullanıcılarına ne kadar faydalı olduklarını, içeriklerinin kullanıcı için en kısa ve özgün bilgiyi sağlayıp sağlamamasına bakar, Bu da google ın aslında kullanıcı odaklı çalıştığını ve kullanıcıya fayda sağlamak amacında olduğunu göstermektedir.

Bacaklink alarak pagerank arttırma

Backlink nedir ?

Backlink yayını devam eden herhangi bir siteye kendi web sitenizin link veya bağlantısını vermek olarak açıklanabilir. Backlink SEO kriterinde yer alan en önemli çalışmalardan birisidir. backlink alırken mutlaka backlink aldığınız sitenin kalitesine ve özgünlüğüne de dikkat etmeniz gerekmektedir. Backlink ile ilgili daha detaylı bilgi için daha önce yazmış olduğum makaleyi inceleyebilirsiniz. Backlink Nedir Ne İşe Yarar ?

Dizinlere Sitenizi Ekleyin

Dizin sitelerine web sitenizi ekleyerek te backlink alabilirsiniz. bunun için kaliteli ve pagerank değeri yüksek siteleri tercih etmelisiniz. özellikle Dmoz kaydının başarılı şekilde yapılmış olması sitenizin google gözünde kaliteli görünmesini sağlayacaktır.

Sosyal medya sitelerinden hesap açarak backlink alabilirsiniz.

facebook, tiwitter gibi sosyal medya paylaşım platformlarında sitenizin adıyla açacağınız hesaplar ve yapacağınız paylaşımlarda web site linklerinizin kullanılması da kaliteli backlinkler arasına girebilmektedir.

Forum sitelerinde tanıtım yapın link paylaşın

Google forum sitelerini sadece bilgi amaçlı oldukları için daha çok sevmektedir. bu nedenle, forum sitelerinde kendi web sitenizin paylaşımını yapabilirsiniz, ayrıca imzalarınıza web sitelerinizin linklerini vererek ziyaret edilme oranınızı arttırabilirsiniz. Bu yöntem pagerank değerinizi de arttırmaya yardımcı olacaktır.

aklınıza takılanları için sorabilirsiniz.

Mesaj 2 Comments

  1. turgay birsevda dedi ki:

    pagerank değilde onemli olan özgun icerık gırmek ve sosyal medya paylasımı

  2. Gökhan dedi ki:

    Pagerank’ın eskisi kadar önemi yok bence gerekli şekilde özgün makale ekledikten sonra gerisi geliyo zaten önemli olan farklı olmak.

Leave A Reply