LOGO

Logo; Bir firmaya yada kuruma kurumsal kimlik kazandırmanın öncelikli yoludur. “grafik tasarım” ürünlerinden olan Logodaki amaç, firmayı, markayı en etkili; en akılda kalıcı şekilde ve en sade biçimiyle, hedef kitleye tanıtmaktır.

LOGO ANLAŞILABİLİR OLMALIDIR:

Logo en sade ve basit biçimiyle sunulmalıdır. Logo da kullanılacak yazı fontundan görsel materyale kadar herşey firmanın isteklerini, ürünlerini, özelliklerini yansıtmalı ve aynı zamanda akılda kalıcı olmalıdır.

LOGO SİZE ÖZEL OLMALIDIR:

Yaptıracağınız logo, size özel olmalı, başka logolardan alıntılarla, esinlenmelerle süslenmemiş olmalıdır. Bu şekilde yapılmayan bir logo, ticari kuruluşunuzu ya da markanızı. yasal zorluklar altında bırakacağı gibi… esinlendiğiniz firmanın kendi portföyü önündeki yanlış prestiji sizin ürününüzde de aynı imajı aynı kitle tarafından sergileyebilir…

LOGONUZ SEÇİCİ OLMALIDIR:

Logonuz, kullanacağınız yazı karakterinden başlayarak hitap ettiğiniz kitlenin tipografik simge diline yabancı kalmaması gerekmektedir. logo ve yazı karakterlerinin birbirinden ayrı bir tasarım diliyle ortaya çıkarılması, hedef kitlenizce de sizi ciddiyetsiz duruma düşürebilir. Kullanılacak renklerinde uyumu en az karakterlerin uyumluluğu kadar önemlidir. En az renkle hatta tek renk tonlarıyla üretilmiş bir logo ve devamında kurumsal kimlik çalışması hedef kitleniz gözündeki ciddiyetinizi arttıracak ve işine değer veren bir firma imajı çizecektir.

LOGONUZ KALICI OLMALIDIR:

Markanız mutlaka hedef kitleniz tarafından aklılda kalıcı olmalıdır, Bunun için logonuzunun renk bütünlüğünden karakter sayısına, kullanıldığı alandaki konumundan, boyutlarına kadar her şey önem arz etmektedir.

Mesaj 0 Comments

Leave A Reply