Kurumsal Tasarım

Kurumsal kimlik Tasarım; Firmanın / Kurumun göz önünde olan yani görünen yüzüdür, bir firmayı tanımak için onun logo tasarımından ofis dizaynına kadar olan her türlü imajında kurumsal kimliğinin yansıtıldığı çizgileri görebilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımı belli sınırlar ve çizgilerle oluşturulmuş ve değişmeyen öğelerdir. Bir kurumsal kimlik bütünlüğü içerisinde Firmayı / Kurumu tanıtacak olan tüm öğeler, her türlü reklam mecrasında, kurum işyerlerinde her zaman belli ölçülerde ve değişmeyen karakterlerde göz ününe çıkmaktadır. Bir nevi, Kurumsal kimlik çalışması o firmanın / kurumun imzası niteliğindedir.

Örnek verilecek olursa; Bildiğiniz üzre sigara reklamları yasaklanmış reklamlardır, Ama Marlboro renklerini hatırlarsınız, yarışlarda ferrari arabaların rüzgalıklarında genelde marlboro nun kırmızı beyaz şeritlerini görürsünüz, orada marka olmasa da onun marlboro olduğunu anlarsınız, kurumsal kimlik işte böyle birşey. Bir çizgi bile herhangi bir alanda o firmanın / kurumun varlığını hissettirebiliyorsa burada kurumsal bir bütünlükten söz edilebilir.

Kurumsal kimlik çalışmalarınızda. Mutlaka Profesyonel yardımlar almanız. Amca oğluna ya da köşedeki matbaaya danışmamanız  önemlidir. Bu konuda da freelance tasarımcınız olarak  sizlere 10 yılın vermiş olduğu bilgi birikimi ve sektör tecrübemle kurumsal kimlik danışmanlığından tasarım çalışmalarınıza kadar son aşamaya kadar destek olacağımı unutmayınız….

Saygılarımla

bilgi@webledim.com

Mesaj 1 Comment

  1. soner taha dedi ki:

    Kesinlikle renkle konusunda hem fikiriz, bir tasarımın sürekliliği ve kurumsallığı için renklerin uyumu ve albenisi önemli.

Leave A Reply