Bloger nedir nasıl kullanılır

BLOGER NEDİR ?

bloger-logo-nedir

Merhaba arkadaşlar, Bu gün bir forum sitesinde bloger ile ilgili yorumları okudum ve gerçekten bildiğim şeyleri nasıl olurda unuturum ve kullanmam diye hayıflandım kendi kendime.

Bloger’ı Farklı Kılan Nedir

Bloger gerçekten kullanmasını bilene bir nimet aslında, Özellikle web sitesine yeni başlayanlar bu iş için ilk etapta para harcamak istemeyenler  ya da kişisel olarak, günlük paylaşmak isteyenler, yemek tariflerini paylaşmak isteyenler, duygu ve düşüncelerini paylaşmak isteyenler gibi, milyonlarca bloger mevcut internet aleminde, Tabi her ne kadar wordpres’in yerini tutmasa da bloger bazı yönlerden sanırım daha avantajlı  Özellikle bloger da torpilli bir SEO olayı var; Bizler wordpress için seo konusunda eklentilerle ya da çeşitli kodlarla seo olayını güçlendirip, site dışı seo olarakta backlinkler almaya kalkıyoruz ya hani, blogerda bunların çoğunu zaten siz o bloger ı açtıktan sonra yapıyor zaten, Size kalan özgün içerikler yayınlamak oluyor.

Bloger da SEO

SEO ile uğraşan arkadaşlarında geneli zaten paravan site diye tabir ettiğimiz olayı bloger gibi blog sitelerinden seçiyor ve gerçekten işini görüyor ve bazen tuhaftır, istediği kelimede bloger olan sitesi daha ön plana çıkabiliyor. Birde adsense, adcash gibi para kazanma yöntemleri de varki bunları da kullanırsanız aslında bloger ın tadından yenmez 🙂 aylık kim istemezki 1000 dolar para hesabına yatsın, hemde durduğun yerde 🙂 yani zaten içerik paylaşacaksın ve bu işten keyf alacaksın ve üste para gelecek. Bu olayı genelde webmaster arkadaşlar kullanıyor ama tabi işin hobi kısmında olanlar sanırım. Benim gibi elinde onlarca proje olan arkadaşlar sanırım bu iş için biraz daha geri planda durmak zorunda kalıyorlar.

İşin özü bloger kullanmakta bence fayda var ve özgün içeriklerle de zenginleştirilirse size para bile kazandırabilir kimbilir …

Mesaj 0 Comments

Leave A Reply