Backlink Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Backlink; Bir sitenin başka bir site tarafından referans gösterilmesi yani link verilmesidir. Örneğin ayakkabı mağazanız var ve bir başka ayakkabı mağazasına ait web sitesi tarafından beğenildiniz ve sizin sitenizi beğenilen siteler olarak kendi sitesine ekledi. Bu backlink olarak nitelendirilir. Ayrıca burada sizin linkinizi veren site ile aynı sektörde olmanız google gözünde + değer almanıza etken olacaktır.

Tabi backlink alabilmek için başka sitelerin sizi kendi sitesine eklmesini beklemenize gerek yok, çeşitli firma rehber portalları, blog siteleri, forum siteleri backlink alabilmek için uygundur. Her site size ücretsiz backlink vermeyebilir. Bu siteler, “page rank” değerleri yüksek, google gözünde belli bir statüye gelmiş siteler olarak görülmektedir. aylık ücretle veya yıllık ücretlerle sitelerinde barındırma yapabilmektedirler.

Her zaman Backlink, “page rank” ile birlikte anılmalıdır. Page rank i düşük hatta page rank’i olmayan 100 lerce siteden alacağınız backlink yerine page rank değeri yüksek bir kaç siteden alacağınız backlink her zaman daha etkili olacaktır, dolayısı ile linkinizi ekleyeceğiniz, ya da ekleyen sitenin page rank değerine dikkat ediniz.

Backlinklerinizi google da sorgulamak için, google arama çubuğuna link:www.websiteniz.com yazarak sonuçları görebilirsiniz.

Backlink Konusunda Bilgi Almak için Lütfen bilgi@webledim.com mail adresine mail atabilirsiniz…

Mesaj 0 Comments

Leave A Reply