Saç Bakım

Saç Ekimi İle Doğal Görünebilirsiniz

saç ekimi nasıl yapılır? saç ekimi sonrası ne olur?

Günümüzdeki teknolojik ve bilimsel ilerlemeler sayesinde doğal görünümlü sonuçlara sahip olmak mümkündür. Çoğu cerrah şimdi sağlıklı saç köklerini bir seferde nakledebilir. Saç ekimi, saç çizgisinin oluşturulmasındaki ve tüy köklerinin zayıfladığı bölgelere yerleştirilmesindeki iyileştirmeler de doğal görünümlü sonuçlar yaratmaya yardımcı olur.

Bu gelişmeler sayesinde, sonuçlar bir kuaför ya da stilistin fark edemeyeceği kadar doğal görünebilir.

Saç Ekimi Operasyonundaki Sonucun Kalitesi Seçtiğiniz Cerraha Bağlıdır

Saç Ekimi Operasyonundaki Sonucun Kalitesi Seçtiğiniz Cerraha Bağlıdır
Saç Ekimi Operasyonundaki Sonucun Kalitesi Seçtiğiniz Cerraha Bağlıdır

Ekim alanındaki ilerlemeler hastalara doğal görünümlü sonuçlar verirken, sonuç büyük ölçüde seçtiğiniz cerraha bağlı olacaktır. Saç dökülmesini anlayan ve düzenli olarak saç ekimi yapan bir doktor seçmek iyi sonuç için doğru bir tercih olacaktır.

Dermatologlar cilt, saç ve tırnaklarımızı etkileyen durumlarda uzmanlaşırlar, bu nedenle saç dökülmesi hakkında çok şey bilirler. Birçoğu saç ekimi yapar ve referansları size bu konudaki uzmanlığını zaten söyleyecektir.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Saç ekimi için erkek veya kadın fark etmez. Saç ekimi için cinsiyetten ziyade iki şeye ihtiyacınız vardır:

1. Saçınıza ihtiyaç duyan bölgeye transplante edilebilen saç derisinde yeterli miktarda sağlıklı saçın olup olmaması

2. Saç derisinin incelme bölgesinde saç uzatma yeteneğinin olup olmaması.

Bir dermatologla görüştüğünüzde, bu iki maddenin sizde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bir dermatolog size kapsamlı bir kafa derisi analizi yapacaktır.

Saç kaybı olup olmadığını öğrenmek için, neden bir kan testine de ihtiyacınız olabilir?

Kan testi, vücudunuzda saç dökülmesine neden olabilecek unsurların olup olmadığını saptamakta kullanılır. Bazı hastalar kafa derisi biyopsisi denilen bir prosedüre tabi tutulurlar. Dermatoloğunuz, konsültasyon sırasında kafa derisi biyopsisi için gerekenleri hızlı ve kolay bir şekilde alabilir.

Sınav ve testler ekim işlemi için iyi bir aday olduğunuzu gösterirse, dermatoloğunuz size hangi sonuçların beklendiğini söyleyebilir.

Saç ekimi sırasında ne olur?

İşlem yaklaşık olarak 4 ila 8 saat arasında sürebilir. Çok miktarda saç ekimi yapıyorsanız, ertesi gün birkaç saat daha zaman ayırmanız gerekebilir.

Çoğu hasta tüm cerrahi işlemler sırasında uyanık kalır ve sadece kafa derisinin uyuşmasını sağlayan bir anestezi kullanılır. Bazı hastalar da rahatlamasına yardımcı olmak için hafif bir yatıştırıcı alırlar.

Ameliyat sırasında, dermatoloğunuz sağlıklı kılları çıkarmaya başlar. Doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için dermatoloğunuz sağlıklı bir kıl kökleri çıkarır.

İkinci seçenek çok daha fazla zaman alır, ancak kafa derisinde yara izi bırakmaz.

Cerrahın kılları nakledebilmesi için, teknisyenlerin çıkarılmış tüyleri hazırlaması gerekir ve cerrah, saç derisini transplant için hazır hale getirmelidir.

Nakledilecek kılların sayısına bağlı olarak, saç ekimi ekibinin 2 ila 3 üyesi saçlara ihtiyaç duyan bölgeye sağlıklı kılların yerleştirilmesine yardımcı olabilir. Tüm kıllar transplante edildikten sonra, saç derisi sarılır ve evde bakım için talimatlar verilir.

Hastalar saç ekiminden ne zaman sonuç alır?

Çoğu hasta ameliyattan 6 ila 9 ay sonra sonuçları görür. Bazı hastalar için bu süreç 12 aya kadar uzayabilir.

Ameliyattan 2 ila 8 hafta sonra nakledilen saçların düşeceğini bilmek önemlidir ve bu rutin sürecin bir parçasıdır. 3. ayda saçlar ekim öncesinde olduğundan daha ince görünebilir yine bu durumda normaldir.

İlaç Tedavisi Saç Ekimi Sonrası Olumsuzlukları Giderebilir

Ekiminden en iyi sonuçları almak için dermatoloğunuz saç dökülmesini tedavi eden ilaçlardan önerebilir. Ekim tedavisinden sonra bile saç dökülmesi ve incelmesi devam ettiğinden dolayı ilaç kullanımı gerekli olabilir.

İlaç Tedavisi yeni saç dökülmesini ve incelmesini önleyebilir veya yavaşlatabilir. Bunu yaparak, doğal görünen sonuçlarınızı uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı