Genel

Kusursuz ve Sağlıklı Cilt İçin Öneriler! Neler Yapılmalı?

Sağlıklı Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Kusursuz ve Sağlıklı Cilt İçin Öneriler… Herkes sağlıklı saç ve ışıldayan sağlıklı cilt ister, cildimizi doğal olarak değiştirmek için bazı özel ipuçları bulunmaktadır. Burada, aynı zamanda maliyeti uygun ve kullanımı ideal olan ve aynı zamanda da bazı özel ipuçları için kalıcı ve parlayan bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar için 10 doğal içeriği listeliyoruz. Bu öneriler ile cildinizi doğal olarak içten dışa doğru değiştirin.

Sağlıklı cilt nasıl olmalı yapılması gerekenler neler
Sağlıklı cilt nasıl olmalı yapılması gerekenler neler

Sağlıklı Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Bol su içmek cilt nem oranını korur

Her gün 3 litre su alıyorsanız bu oran vücut sıcaklığımızın korunmasına ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Su güzellik için esastır, yumuşak ve ışıltılı bir cilde daha genç görünmemize yardımcı olur ve cildin yaşlanma sürecini geciktirir.

Sarvangasana egzersizi ile cilt sorunlarından kurtulun

Bu egzersizi yaptığınız zaman vücudunuzun özellikle baş kısmına daha fazla oksijen ile dolu kan pompalandığı için yüzünüze ışıltı verir, cildinizde oluşan her türlü akne sivilce sorunlarını ve yüz cilt rahatsızlıklarının iyileşme sürecini hızlandırır.

Yoga – Anulom Vilom Pranayama

Anulom vilom; sağlıklı cilt, zihin ve vücut için harika bir Pranayama’dır. Bu, nefes alma tekniği Pranayama ve Yoga’nın temelidir. Kan hücrelerinin cilde yumuşaklık vermesini ve vücudumuzu ve zihnimizi dengelemesini sağlar.

Omega-3 Yağ Asitleri

Omega 3 sağlıklı cilt için tüketilmesi gereken bir yağ asididir. Somon balığı, ceviz keten tohumu ve chia tohumu gibi gıdalarda bulunur. Göz ve beyninizi destekler ve depresyonla savaşır.

Yeşil Sebze Suyu

Meyve ve sebze suyu sadece diyet, sağlık için değil aynı zamanda cildimiz için de çok önemlidir. Sebze suyu aç karnına alınmalıdır. Aç karnına alınan sebze suları vücudumuzdaki toksinleri temizleyerek cilde parlaklık kazandırır.

Sağlıklı Cilt için Tuz ve Şekeri Azaltın

Tatlı tüketimi hormonal dengeyi bozabilir ve tuz kan basıncı riskini artırabilir. Daha iyi sağlık, ışıldayan cilt ve yaşlanmayı geciktirmek için doğrudan şeker ve tuz alımını azaltın.

Hindistan Cevizi Suyu

Hindistan cevizi suyu, iyi bir C vitamini, potasyum kaynağıdır ve kilo kaybına destek olduğu gibi vücut sistemleri sistemlerini düzenler ve sağlıklı bir içecek olmasının yanında son derece canlandırıcı bir içecektir.

Taze Meyveler

Avokado, Portakal gibi meyveler, antioksidanlarla doludur, C vitamini içerir ve diğer birçok vitamin ve mineral ile yüklüdür, parlak sağlıklı cilt ve iltihap önleyici özellikleri ile daha genç görünmenizi sağlar.

Süt Ürünleri Alımını Abartmayın

Süt ürünleri alımını azaltmanız, bunun yerine yeşil çay, bitkisel çay, soya sütü almanız ve kalsiyum için iyi bir alternatif bulmanız daha doğru olacaktır.

Yeterince Uyku Alın

Son fakat önemli olan bir konu da uyku düzeni. Her gün yeterince uyku almak önemli değil, aynı zamanda zihinsel olarak rahat bir uyku almakta önemlidir. Bunun için önce zihinsel olarak rahatlamanın yollarını bulun. Stres, kaygı gibi durumlar hormonal dengeyi de bozacağı için bu durum cildinize de dyansıyacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı