Teknoloji

iStorage diskAshur DT Ekstra güvenlik özelliklerine sahip harici sabit disk

iStorage diskAshur Özellikleri Neler?

Mükemmel yapı kalitesi, 256 bit şifreleme, Dahili PIN pad, USB 3.0… iStorage diskAshur DT Harici sabit disk

En iyi harici sabit diski satın alırken dikkatlice düşünmek zorunda olmanızın nedeni, önemli belgelerinizi güvenli ve güvenilir bir şekilde saklayabilecek bir şey istemenizdir; aynı zamanda PC’nizin depolama alanlarını hızlı ve kolay bir şekilde genişletirsiniz…

iStorage diskAshur DT Ekstra güvenlik özelliklerine sahip harici sabit disk
iStorage diskAshur DT Ekstra güvenlik özelliklerine sahip harici sabit disk

İhtiyaçlarınız için en iyi harici sabit diski satın aldığınızda, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Örneğin, yüksek veri aktarım hızları sunan bir sürücünüz olduğundan emin olmak istersiniz.

DiskAshur DT Veri Aktarım Hızı

Veri aktarım hızına gelince belirleyici ana faktör, sürücünün kullandığı bağlantı ve standart bir sabit sürücü mü yoksa katı hal sürücü mü (SSD).

Çoğu harici sabit sürücü 2.0 USB bağlantısı kullanır, ancak daha yüksek hızlar için USB 3.0 veya ideal olarak yeni USB Type-C bağlantısı isteyeceksiniz.

PC ya da dizüstü bilgisayarınızın C tipi bir USB bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Ayrıca ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz gerekir. En iyi harici sabit diskler çeşitli özellikler sunar. Dosyalarınızı size çok fazla para ödemeden saklamak için yeterli alan sağladığından 500 GB’ı kullanmanızı öneririm.

Ancak, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar gibi büyük dosyalar için, terabayt (TB) depolama alanı sağlayan daha büyük bir harici harddisk sürücü satın almayı düşünebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız için en iyi harici sabit diski satın almak, ne kadar alana ihtiyaç duyulduğunu bildiğiniz anlamına gelir. Çok küçük bir harici sabit disk satın almak istemezsiniz çünkü sonunda boş alan kalmaz, ancak hiçbir zaman ihtiyaç duymayacağınız depolama oranları için de ödeme yapmak istemezsiniz.

Yine de, en iyi harici sabit diskler de güvenilir ve sağlamdır, böylece verilerinizi endişelenmeden güvenle saklayabilirsiniz. En iyi dış üniteler de çantanızda taşıyabileceğiniz kadar hafif olacak ve harika yeteneklere sahip olacak, böylece seyahat ederken verilerinizi güvende tutabilirsiniz.

Birçok USB flash sürücü ve harici sabit disk, fiziksel sürücünün çalınması durumunda verilerin korunmasına yardımcı olmak için kendi şifreleme yazılımlarıyla birlikte gelirken, bilgi ve dosyaları korumak için çok az iStorage uzunluğuna gidin.

İStorage diskAshur DT Farkı Ne?

İStorage diskAshur DT, 256-bit AES askeri sınıf donanım şifrelemesi ile birlikte gelir; bu, kişilerin bir parola olmadan verilerini görüntülemelerini ve verilerine erişmelerini imkansız kılar. Ek olarak, USB bellek IStorage datAshur ve harici sabit disk olan iStorage DiskGenie ile olduğu gibi iStorage diskAshur DT, dahili bir fiziksel PIN Pad ile içermektedir.

Bu yüzden, herkes Windows’ta veya diğer işletim sistemlerinde klasöre erişmeden önce, altı ila onaltı rakamdan oluşan bir PIN numarası yazması gerekir. Sadece MP3S ve fotoğraflarınızı saklıyorsanız biraz abartılı görünebilir, ancak hırsızlar için çok değerli olabilecek profesyonel veya kişisel verileriniz varsa, bu ekstra koruma seviyesi gerçekten huzur verebilir.

Küçük işletmeler için değeri, bir yönetici PIN kodu ve 10 kullanıcı PIN kodu ayarlamanıza olanak sağlayan yönetici işlevinin eklenmesiyle artar.

Ünitenin kendisi, emniyete almak için bir Kensington kilidinin tutturulacağı bir deliğe sahip, inanılmaz derecede sağlam (ve oldukça ağır) bir kasası var.

3.0 USB’nin ekstra hızı, büyük dosyaların hızlı ve sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağladığı için inanılmaz derecede memnuniyet vericidir.

1TB, 2TB ve 3TB boyutlarında mevcuttur, iStorage diskAshur DT kesinlikle diğer harici sabit sürücülerden daha pahalıdır.

KAYNAKLAR:

http://istorage-uk.com/wp-content/uploads/2018/04/diskAshur-DT-datasheet.pdf

https://www.manualslib.com/manual/990378/Istorage-Diskashur-Dt.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı