Saç Bakım

Isı Olmadan Saç Düzleştirme için 5 Etkili Yol

Isı olmadan evde saç düzleştirme nasıl yapılır?

Isı Olmadan saç düzleştirme için 5 etkili yol! Kıvırcık saçlı kadınların genel şikayeti saç düzleştirme sorunudur. Hatta onlar saçlarının kıvırcık değil düz olmasını daha çok istediklerini ifade ederler.

Isı Olmadan Saç Düzleştirme için 5 Etkili Yol
Isı Olmadan Saç Düzleştirme için 5 Etkili Yol

Kıvırcık saçlı kadınlar kadar olmasa da düz saçlı kadınların hatırı sayılır bir kısmı da saçlarının kıvırcık olmasını istemektedirler.

Her iki tarafında çeşitli sebepleri vardır. Kıvırcık bayanlar saç taramaktan yakınırken, düz saçlı bayanlar tarasa da saçlarının bir süre sonra bozulabildiğini ve kıvırcık olsalar bozuk görüntü olsa da belli olmayacağını falan düşünürler ki iki tarafta bu konuda yanılırlar.

Konumuz olan saç düzleştirme metotlarına dönecek olursak, saçların düzleştirilmesi için fön makinelerine ya da maşalara ihtiyacınız olmadığını bilmelisiniz.

Düz ütüler ve saç kurutma makinelerinin bolca kullanılması, genellikle saçlara zarar veren ısıl işlemlerin yapılmasını gerektirir. Ama düz, şık bir görünüm arıyorsanız, saçların zarar görmesine engel olmalısınız. Size en iyi 5 ipucunu sunuyoruz.

Saç düzleştirme yöntemlerinden bantlama (Hindistan’a özgü bir yöntem)

“Beautiful Secret Studio” sahibi Maushmi Dhawan, “Banding, saçın ısı dışında düzleştirilmesi için en başarılı ve geleneksel yöntemlerden biridir. Temelde saçlarınızı (hala nemliyken) rulolar yardımıyla bölmeniz gerekir. Kafanın bobby pimleri kullanarak ve sonra başınızın etrafında saçınızı sarın ve Bobby pimleri ile sabitleyin. Bu yöntem kabarmayı azaltır ve yerinde kalır emin olmak için bir ipek kumaş yardımı ile saçınızı sarın.

Saç Düzleştirici Maske

Saç maskeleri saçlarınızı sonsuza dek değiştirebilir. Artık bir mağaza ya da ev yapımı saç maskesi kullanmayı tercih ederseniz sonuçları görmek için birkaç ay boyunca haftada bir kez kullanmanız gerekebilir.

Saç düzleştirici süt ve yumurta maskesi

2 bardak süt artı 1 yumurtayı 10 dakika karıştırın, daha sonra sıvıyı süzün. Bir 30 dakika plastik bir örtü ile sarın, sonra yıkayın ve kurulayın.

Saç düzleştirici bal ve süt maskesi

Makeup Artist Aakriti Kochar’ın bu tarifine göre saç düzleştirme için “1 çorba kaşığı bal ile 1 su bardağı suyu karıştırın ve yıkamanıza 1 saat kadar saçınızı ve saç derinizi bununla ıslatın. Islattıktan sonra sarın ve 1 saat sonra güzel bir şekilde ılık su ile durulayın”.

Saç düzleştirici limon suyu ve hindistan cevizi sütü maskesi

1 bardak Hindistan cevizi sütü, 5-6 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı yağ ve 3 yemek kaşığı mısır nişastası kadar düşük sıcaklıkta karıştırın. Karışımı soğutun ve ardından saça uygulayın.

30-45 dakika sonra yıkayın ve kurulayın. İpucu: Aakriti Kochar Bu tarife ek olarak kıvırcık saç yapmak için birkaç damla hindistan cevizi yağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz.

https://www.treehugger.com/organic-beauty/6-ways-straighten-your-hair-naturally.html

https://www.stylecraze.com/articles/6-natural-hair-straightening-products/

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı