Diyet - Kilo kontrolü

Göbek Eriten Diyet İstiyorsanız Bu Besinleri Denemelisiniz?

Göbek Eriten Diyet için Hangi gıdalar Tüketilmeli?

Göbek Eriten Diyet İstiyorsanız Bu Besinleri Denemelisiniz? Göbek yağı, giysilerinizi sıkı hissettiren bir sıkıntıdan öte bir şeydir. Ciddi derecede zararlı. Viseral yağ olarak adlandırılan bu tip yağ, tip 2 diyabet, kalp hastalığı gibi sağlık sorunları açısından majör risk oluştururlar.

Göbek Eriten Diyet İstiyorsanız Bu Besinleri Denemelisiniz?
Göbek Eriten Diyet İstiyorsanız Bu Besinleri Denemelisiniz?

Bununla birlikte, göbek yağı fazla olan insanlar dışarıda zayıf görünse de yüksek risk altında oldukları için bu yanıltıcıdır. Bu bölgeden yağ kaybetmek zor olsa da aşırı karın yağını azaltmak için yapabileceğiniz şeyler var.

Daha ince bir bel çevresine merhaba deyin.

Göbek Eriten Diyet Uygulayacaksanız Yulaf ve Fındık Unutulmamalı

Beslenme ve Diyetetik Akademisi Beslenme Uzmanı Jessice Crandall’ın görüşüne göre ‘’Göbek yağlarını indirmenin kesin yollarından biri, tükettiğiniz çözünür lif miktarını arttırmaktır. Çözünür lif açısından zengin olan yiyecekler arasında yulaf, fındık, fasulye ve meyveler bulunur.

Özellikle diyabetikseniz günde 25-35 gram lif tüketmeyi hedefleyin. Çözünür lifler kan şekerinizi de kontrol eder.

Muz İle Göbeğinizi Eritin

Muz çok karbonhidrat içerir diye olumsuz bir şöhrete sahip. Ancak çok iyi bir besin kaynağıdır. Özellikle içerdiği potasyum, ekstra sıvıları sisteminizden temizlemenize yardımcı olabilir.

Crandall’’ Eğer çok fazla su (ödem) taşıyorsanız, bir gece önce çok fazla tuzlu yiyecek yediyseniz, muz gibi yüksek potasyum içeren yiyecekler bu gereksiz ağırlıktan kurtulmanızı sağlar.

Karpuz ile Hep Tok Kalın Hem Bol Sıvı Alın

Karpuz, vücudunuzda fazla su ağırlığını azaltmak için potasyum içeren ikinci meyvedir. Kentucky Üniversitesinde yapılan bir araştırmada karpuz suyu içmenin vücut yağını azaltabileceği ve hatta kolesterolü düşürebildiğini bulundu.

Probiyotik Yoğurt Göbek Eritmek İçin İdeal

Probiyotik yoğurt sindirimi düzenleyen iyi bakterileri içerir. Kanada’daki Manitoba Üniversitesinde aşırı kilolu gönüllülerde günlük yoğurt ile beslenilen bir araştırma yaptılar.

Katılımcıların yarısı probiyotikli yoğurt tüketti. Bir buçuk ay içinde probiyotik içeren yoğurt yiyen bireylerin vücut ağırlıklarının %4 kadarını kaybettiği bulundu. Crandall sağlıklı sindirim için probiyotik açısından zengin ürünlerin her gün tüketilmesini öneriyor.

Lifli ve Düşük Kalorili Salatalık

Düzenli olarak tuzlu veya şekerli atıştırmalıkları tercih ederseniz, ekstra karın ağlarına sahip olursunuz. Patates cipsi yerine salatalık tüketin. Yüksek su içeriği ve düşük kalorilidir. Ayrıca lifli yapısıyla sizi doyurur ve karın yağlarınızın erimesine neden olur.

Papaya ile Sindirimi Kolaylaştırın

Papayalar genellikle göz ardı ediliyor. Ama böyle düşünmeyin. Papaya sindirimi kolaylaştırır ve iyi bir lif kaynağıdır. A vitamini C vitamini ve proteolitik enzimler içerirler. Karın yağlarını eritici özelliği vardır.

Kuşkonmaz İle Ürelerden Kurtulun

Kuşkonmaz üre miktarını düşürür. İdrarınızda koku yapabilir ama sağlık yararı o kadar fazladır ki tüketmeye devam etmelisiniz. Asparagin gibi amino asitleri yüksek seviyede içerdiği için doğal bir diüretik olarak çalışır. Bir bardak kuşkonmaz 3 gr. Lif içerir. Böylece sizi öğün aralarında daha çok tok tutar.

Diğer lif bakımından zengin sebzeler arasında brokoli, biber vebezelye bulunur.

Göbek Eriten Diyet Listenizde Naneyi Unutmayın

Şişkinlik hissediyorsanız, nane tüketin rahatlarsınız. Nane kokusu bile sizi daha az yemeye yönlendirir.

Papatya Çayı ile Stresten Kurtulun ve Göbek Yağlarını Eritin

Çok çalışıyorsanız, neden belinizin kalınlaştığını anlayabilirsiniz. Araştırmalar stresin gerçekten hasta ettiğini, hatta şişmanlamaya sebep olduğunu gösteriyor. Stres göbek yağlarınızı arttırır. Papatya çayı içmek karın yağlarından ve stresten kurtulmanın bir diğer yoludur.

Göbek Eriten Diyet İçin Bitter Çikolata En İyisi

Bitter çikolatalar sandığınızdan daha sağlıklıdır. %60’dan Fazla kakao içeren koyu renkli çikolata yüksek miktarda antioksidan içerir. Bu da tatlı yeme isteğinizi düşürür.

UC San Diego Üniversitesinde yapılan bir araştırmada düzenli bitter çikolata yiyen insanların daha zayıf olduğu saptandı. Düzenli bitter tüketenlerin kitle indeksi arada bir çikolata yiyenlerden daha düşük çıktı.

Mercimek

Baklagiller (mercimek, nohut, kuru fasulye gibi) içinde bolca protein ve lif içerirler. Demir kaynağı olarak da değerli yiyeceklerdir. Yağsız olarak tükettiğinizde sizin diğer abur cuburları tercih etmenizi engeller.

Kapya Biberi

Bu akşam tabağınızda bolca kapya biber bulundurun ve göbeğinizden kurtulun. Kapya biberi metabolizma hızını arttırır. Ayrıca kapsaisin içerdiği için aşırı yeme isteğinizin de önüne geçer.

Avokado

Avokado da tüketebileceğiniz süper yiyeceklerden biri. 13 gram lif ve 20 gram tekli doymamış yağ asidi içeriyor. Direk olarak bel çevresindeki yağları kırma eğilimi var. Üstelik çok enerji sağlayan bir besin de olduğu için metabolizmayı da hızlandırıcı etkisi var.

KAYNAK

https://www.healthline.com/nutrition/20-tips-to-lose-belly-fat

https://www.doctoroz.com/slideshow/dr-oz-s-rapid-belly-melt-plan

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı