Cilt Bakım

Esmer Tenli Kadınlar İçin Önerilen Ruj Renkleri

Ruj Renkleri Nasıl Seçilmeli? Esmer Ten

Esmer Tenli Kadınlar İçin Önerilen Ruj Renkleri! Esmer tenli bayanlar, giyim ve kuşamlarıyla her zaman fark yaratmayı başarırlar. Bu da esmer ten rengine, çoğu rengin uygun olmasından kaynaklıdır.

Fakat diğer cilt tipleri gibi koyu tenli bayanlarında da gerçek güzelliklerini ortaya çıkarmak için doğru renkleri seçmeye ihtiyaçları vardır. Ruj renkleri, görünüşünüzü kurtarabilir ya da bozabilir.

Koyu Tenli Kadınlar İçin En İyi Ruj Renkleri

Esmer Tenli Kadınlar İçin Önerilen Ruj Renkleri
Esmer Tenli Kadınlar İçin Önerilen Ruj Renkleri

1. Bakır Kahverengi

Bakır kahverengi, koyu ten rengine sahip kadınlarda oldukça çekici duracaktır. Bakır kahverenginin farklı tonları, doğal olarak ten renginizin tonu ile uyumlu olacaktır. Bu rengi her renk elbise ile rahatça kullanabilirsiniz.

2. Kırmızı

Kırmızı evrensel, favori bir renktir. Koyu tenli kadınlarda da aynı derecede çekici, ateşli ve baştan çıkarıcı görünür. Dudaklarınızla eşleşen uygun bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi çizin. İçini kırmızı ruj ile doldurun. Üst kısma hafif bir parıltı ekleyin.

Kırmızı, koyu teninizle birleşince göze çarpan özelliklerinize çok fazla anlam katar. Dudaklarınızdaki kırmızı gizemin tadını çıkarın.

3. Gül Pembesi

Gülün canlı tonları, cildinize özellik katan gölge renkleridir. Mercan pembe ve gül pembesinin hafif ve açık tonları cildinize çok güzel durur. Yine diğer pembe tonlarını da zevkinize göre kullanabilirsiniz.

4. Boz Kahverengi

Eğer ten renginiz biraz daha koyu ise, boz kahverengi ruj renkleri cildinizi tamamlayacaktır. Bu gölge renk, koyu tenliler için mükemmel kabul edilir. Kullandığınız boz kahverengiye biraz parıltı eklemenizi tavsiye ederiz.

5. Macenta (Mavi Ve Kırmızı Karışımı)

Gül pembesi ve macenta arasında karışıklık yaşamayın. Gül pembesi, gülün daha sakin ve hafif tonlarını kapsar. Macenta ise daha koyu bir renktir. En koyu cilt tonlarına rahatlıkla tavsiye edilir.

6. Fuşya

Pembe dudaklardan sonra, fuşya da sizin için iyi bir seçimdir. Bu rengin tüm tonlarını en hafifinden en koyusuna kadar kullanabilirsiniz. Esmer tenler için uygun olan ruj renkleri arasında, ciddi bir imaj kazandıran renklerdendir.

7. Çikolata Rengi

Çikolata kahverengi, bakırdan farklıdır. Bakır kahverengi daha hafiftir. Çikolata kahverengi ise derin ve karanlık bir tondur. Koyu renkli tenler için uygundur ve oldukça doğal görünür.

Daha sade olmak istediğiniz bir gün, dudaklarınızda kahverengi çikolata rengi kullanın. Şık ve sofistike görüneceksiniz.

8. Şeftali Rengi

Doğal pembe gibi, şeftali tonlarının da açık renkli kadınlar için uygun olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Genellikle koyu renk tenli kadınlar, kraliyet rengi şeftali tonunu tercih ederler. Şeftali her tür koyu rengi tamamlar. Esmer tenli bayanlar için en iyi ruj tonlarından biridir.

9. Bronz Rengi

Bu metalik gölgeyi, koyu ten rengine sahip olanlar için tavsiye ediyoruz. Bronz ruj ile zarif bir görüntü yakalayacaksınız. Bronz rengi çekici, doğal ve abartısız bir görünüm sağlar. Gündüz saatlerinde bronz kullanın. Akşamları da gölge rengi olarak bronz tonlarını kullanabilirsiniz.

10. Nüde

Yüz hatlarınızı basit, resmi ve yumuşak göstermek istediğiniz zamanlarda nüde tonlarını tercih kullanabilirsiniz. Eğer daha iddialı bir görünüm tercih ediyorsanız, bronz ve nüde renkleri bir arada kullanın. Böylece görünümünüze çok fazla derinlik ve ciddiyet eklemiş olursunuz. Dudaklarınızı önce bronzlaştırın, daha sonra nüde renginizi kullanın.

Ruj renkleri için genelde esmer tenli bayanların tercihlerini sizlerle paylaştık. Unutmayınız ki en iyi stil, sizin sevdiğinizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı